Вебінар:НУШ: Створення візуальних (графіка, мапи, комікси, мультфільми тощо) елементів, мультимедійних презентацій засобами онлайн платформ
14.06.2022, 22:34

У концепції Нової української школи передбачено 10 ключових компетентностей, які є основою для успішної самореалізації учня як особистості, громадянина, фахівця. Щоб забезпечити наступність середньої освіти, вчителі мають знати, чого навчатимуть дітей у НУШ.

Серед цих 10 ключових компетентностей згадується й інформаційно-комунікаційна компетентність.

Це означає, дитина впевнено і водночас критично застосовує інформаційно-комунікаційні технології, щоб створити, знайти, обробити інформацію, щоб обмінятися нею в публічному просторі та приватному спілкуванні. Вона інформаційно й медіа-грамотна, алгоритмічно мислить. Вміє працювати з базами даних, має навички безпеки в Інтернеті та кібербезпеки, знає основи програмування. Розуміє етику роботи з інформацією (авторське право, інтелектуальна власність тощо).

Одним із прийомів реалізації даної компетентності є візуалізація. Це пов’язано з тим, що дітей, народжених після 2010 року називають поколінням Альфа. Такі діти не затримують свою увагу на чомусь одному і постійно поглинають гігабайти все нової і нової інформації. Тому в комунікації з Альфа важлива лаконічність та постійні нагадування про себе. Їм властива багатозадачність і нетерплячість. Тільки натиснули кнопку і вже хочуть мати відповідь/товар/результат. Вони не стануть нічого робити з примусу. Точно знають, чого не хочуть. Щоб від них чогось добитися, треба знайти те, що їх мотивує та надихає.

Вони готові прийняти ваші правила гри тільки, якщо їм це цікаво та зрозуміло, для чого їм це робити. Для них не існує формальностей та субординації. Рамок та авторитетів..

Покоління Альфа – це  покоління Google babies.  Вони знають, як користуватися Youtube раніше, ніж навчилися читати та писати. А смартфон чи айпад – іграшка, яка потрапляє їм до рук ще до року. Їх свідомість відмовляється сприймати, що колись не було мобільних та інтернету.

Кліпове мислення, нездатність зосередитись і постійне відволікання, - так описують сучасних школярів вчителі, психологи і фахівці освіти. Такі учні у 2022-2023 навчальних роках, НУШики, як ми їх називаємо, зроблять перехід до базової освіти.

Як захопити увагу покоління, народженого з гаджетом в руці? Однозначно, їх треба чимось зацікавити. Тому використання технологій візуалізації дозволяє не тільки вирішити проблеми адаптації програмного забезпечення і матеріальні складнощі, але й сприяє розв’язанню однієї з головних проблем сучасної освіти, а саме стимулювання інтересу до навчання та розвиток пізнавального інтересу, оскільки традиційні навчальні посібники не в

повній мірі відповідають вимогам «НУШиків», які прагнуть встигнути все і відразу і швидко абстрагуються від не цікавих моментів. Більшість існуючих електронних посібників дуже часто являють собою оцифровані паперові версії матеріалів з мінімальним інтерактивом і питання організації уроку з максимальною користю і досі є складною задачею, для того, щоб постійно бути «в тренді», на крок попереду і постійно дивувати учнів.

Мета вебінару: знайомство з ресурсами для візуалізації, щоб реалізувати головну ціль– отримання знань на уроці в умовах НУШ.

Короткий зміст вебінару:

1. Вступ: Роль візуалізації в освітньому процесі

2. Практична частина: Сanva- онлайн ресурс для  найрізноманітніших потреб.

3. Теоретична частина:Серія онлайн-інструментів для створення візуальних дидактичних одиниць.

4. Практична частина: Робота з новими платформами.

На вебінарі

• Узагальнимо навички роботи з ресурсом Сanva,
  • Познайомимось з новинками ресурсу Сanva
  • Навчимось створювати власні мультфільми, комікси чи меми та ділитися ними.
  • Навчимося вибирати фони або завантажувати власний фон та наповнення для постерів
  • Навчимося працювати з Mapimage, використовуючи позначки та інші елементи.
  • Навчимося робити колажі, обробляти фото.
  • Познайомимось із найпростішим ресурсом для створення ментальних мап.
  • Опрацюємо ресурс для створення діалогів в чаті.
  • Познайомимось з оригінальним ресурсом для створення "хмаринок слів".
  • Опрацюємо ресурс з розмальовками.
  • Навчимося створювати відеоанімацію та слайд-шоу зі своїх фотографій і зображень тощо

Тобто, всі платформи надзвичайно прості й будуть доступні та цікаві вашим учням. Всі платформи безкоштовні та не потребують реєстрації.

Анонс вебінару

Перелік платформ:

Toony Tool — це безкоштовний веб-інструмент, який працює на будь-якому пристрої з веб-браузером. Це дозволяє учням бути творчими, створюючи власні мультфільми/реалістичні сцени, комічні сцени, плакати чи меми. Для цього не потрібен логін. Зображення також можна завантажити. Учні можуть завантажувати або ділитися своїми творами.

Poster maker

Mapimage

Fake Chat App

Changefaces

ToonyToo

Phideo

Chartle

Photo collage.

Coloringonline

Diagrameditor тощо

•

Вебінар  відбувся   25 червня о 16.00.   Доступниу його запис та  інші дидактичні матеріали, презентація та сертифікат. Вартість : 150 грн.

РЕЄСТРУЙТЕСЬ  В ТОМУ ВИПАДКУ, ЯКЩО ВАМ ЦЕ ДІЙСНО ТРЕБА!!!!

Категорія: Вебінари - 2021-2022 | Додав: uthitel
Переглядів: 2881 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1