Вебінар "НУШ: Освітні генератори, органайзери в навчанні покоління Millenial Generation"
15.11.2022, 22:25

Концепція вебінару

Сучасні діти, які прийшли до Нової української школи,  виросли у світі, пов’язаному з Інтернетом, фактично, вони свій час там. Це покоління характеризується своїм працьовитим, але не схильним до ризику, та незалежним характером. Вони налічують близько 2,47 мільярдів осіб (це 32 відсотки населення світу). Вони покоління Millenial Generation, і сьогодні вони становлять переважну більшість учнів початкової та середньої шкіл Але чи навчати покоління Millenial Generation складніше, ніж попередні покоління?

Як і кожне покоління, покоління Millenial Generation має відмінні риси, особливо коли йдеться про навчання. Вони частіше звертаються до інших джерел інформації, ніж їхні попередники. Вони споживають цю інформацію та використовують її у спосіб, про який міленіали та покоління X навіть не мріяли (принаймні, коли вони також були учнями).

Отже, як ми можемо переконатися, що підтримуємо навчання покоління Millenial Generation найефективнішими способами? Давайте глибше зануримося в покоління, тенденції, які ми спостерігаємо, і методи, які ви можете використовувати у своєму класі, щоб допомогти їм досягти успіху в навчанні.

Не всі згодні з тим, як слід називати Gen Z. Дехто каже, що Zoomers, Gen Tech, Post-Millennials, i Generation. Думки розходяться навіть щодо точних років народження покоління Millenial Generation – хоча здебільшого вважають,  що це період з кінця 1990-х до середини 2010-х.

З якими  характеристиками Gen Z ми можемо погодитися? Дослідження про покоління показують деякі тенденції, які особливо актуальні в класі:

Покоління Millenial Generation є вихідцями з цифрових технологій. Покоління Millenial Generation — перше покоління, яке виросло з доступом до Інтернету, граючи на комп’ютерах і користуючись смартфонами, і дехто не уявляє життя без них. Технологія є просто частиною повсякденного життя, а не інструментом, яким вони користуються. Для них майже немає розмежування між особистим досвідом і онлайн-досвідом.

Покоління Millenial Generation спілкуються в Інтернеті. Вони покладаються на соціальні мережі, щоб спілкуватися, дивитися, слухати, читати, грати та ділитися. Найпопулярніші платформи змінюються з часом, але зараз можна очікувати, що учні цього покоління витрачатимуть приблизно шість годин на день на Snapchat, TikTok, Instagram і YouTube.

Покоління Millenial Generation хоче особистої взаємодії, очікує персоналізованого досвіду. Значну частину життя покоління Millenial Generation живе на вимогу під впливом алгоритмів, які заповнюють їхні стрічки новин, пропонують вміст і рекомендують продукти.

Покоління Millenial Generation має коротший проміжок уваги. Так стверджує дослідження, яке вимірює середню тривалість уваги покоління Millenial Generation лише на вісім секунд. Порівняйте це з міленіалами, які в середньому займають 12 секунд. Серед можливих пояснень падіння — поширеність швидкості послуг за запитом і смартфонів.

Gen Z є практичними. Вони цінують самостійність і незалежність, особливо коли йдеться про самостійне навчання. Ймовірно, вони шукатимуть відео на YouTube, щоб навчитися новому навику або пояснити нову концепцію. Їх прагматичне ставлення поширюється також на грошові та соціальні проблеми.

Міленіали також виховувалися з технологіями, але ключова відмінність полягає в тому, що вони не завжди були ними оточені. Вони стоять між аналоговим і цифровим. В їхніх класах переважали підручники та класні дошки, а не планшети та смарт-дошки. Тому має сенс, що стиль навчання покоління Millenial Generation буде відрізнятися від їхнього.

Як це виглядає на практиці? Давайте розглянемо методи, які відповідають характеристикам покоління Millenial Generation і полегшують навчання покоління Millenial Generation.

Покоління Millenial Generation хоче вирішувати виклики в повноцінному середовищі, яке дозволяє їм проводити власні дослідження, приймати рішення та діяти. Мало того, що вони вважають, що практичне навчання є більш ефективним,  Gen Z також кажуть, що це може допомогти зробити навчання більш цікавим та інтерактивним.

Тому, в цьому плані, ми можемо їм запропонувати освітні генератори, які дозволять таким учням працювати з користю в Інтернеті, а вчителю досягти освітніх цілей. А найголовніше: спрямувати такі навики в правильне русло.

Власне цьому і присвячений вебінар «НУШ: Освітні генератори, органайзери в навчанні покоління Millenial Generation»

Короткий зміст вебінару:

На вебінарі відбудеться знайомство

З генераторами:

• Хоку
  • Есе
  • Акровіршів
  • Diamante Poems
  • Persuasion Map (Карт переконань)
  • Animal Inquiry (Дослідження тварин)
  • Circle Plot Diagram (Діаграма кола)
  • Theme Poems
  • Картографування літературних елементів

Та ще десятка генераторів для індивідуального користування учнів, вчителі, як онлайн, так існує й можливість роздрукувати яскраві шаблони і працювати з ними без інтернету.

Інструментами оцінювання (аналітичні рубрики)

• Есе
  • Усної відповіді
  • Роботи в групах
  • Рубрики порівнянь тощо

Графічні органайзери (друковані матеріали)

Діаграма Венна з 3 колами

Карта конфліктів

Карта символів

Діаграма послідовності подій

Розповідна піраміда

До використання всіх генераторів та органайзерів будуть додані методичні рекомендації.

Онлайн секундоміри

Класні таймери
Святкові таймери
Генератор випадкових чисел
Сенсорні таймери тощо

Ну й на «закуску» на вебінарі буде представлено ресурс, який допоможе створювати чудові дидактичні матеріали «Puzzle maker»

Звісно, що на вебінарі буде, як завжди, багато практики.

Матеріали всі цікаві, нові, свіженькі)

Підбірка матеріалів враховує інтереси всіх вчителів-предметників та вчителів початкових класів.

Вебінар  відбувся  20 листопада 2022. Після вебінару доступний  запис вебінару та додаткові матеріали.  Вартість: 150 грн.

Категорія: Вебінари - 2021-2022 | Додав: uthitel
Переглядів: 262 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1