Вебінар: НУШ: формуємо інформаційно-цифрову компетентність із використанням ресурсів для створення інтерактивних книг
07.10.2021, 23:56

Програма підвищення кваліфікації

Мета вебінару:

В Законі України «Про освіту» визначена мета повної загальної середньої освіти, а саме: всебічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності.

Ключові компетентності – ті, яких кожен потребує для особистої реалізації, розвитку, активної громадянської позиції, соціальної інклюзії та працевлаштування і які здатні забезпечити особисту реалізацію та життєвий успіх протягом усього життя.

10 ключових компетентностей Нової української школи (НУШ):

  • Спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами;
  • Спілкування іноземними мовами;
  • Математична компетентність;
  • Основні компетентності у природничих науках і технологіях;
  • Інформаційно-цифрова компетентність;
  • Уміння вчитися впродовж життя;
  • Ініціативність і підприємливість;
  • Соціальна та громадянська компетентності;
  • Обізнаність та самовираження у сфері культури;
  • Екологічна грамотність і здорове життя.

Однією з ключових компетентностей є інформаційна.

Формування інформаційно-цифрової компетентності учнів як однієї із ключових компетентностей прописано в Концепції «Нова українська школа». Згідно з нею школа має підготувати учня до реалій життя і не лише нагромадити знання, але навчити користуватися ними для успішної самореалізації в житті, навчанні, праці. Інформаційно-цифрова компетентність розглядається як “здатність орієнтуватися в інформаційному просторі, отримувати інформацію та  оперувати нею відповідно до власних потреб і вимог сучасного високотехнологічного інформаційного суспільства”.

Компетентнісний підхід в освіті на противагу концепції «засвоєння знань» передбачає опанування учнями різного роду вмінь, які дозволять їм у майбутньому діяти ефективно в ситуаціях професійного, особистого і суспільного життя.

 

Короткий зміст вебінару:

 

Відповідно, учні повинні уміти користуватись Інтернет-ресурсами з метою реалізації вищезгаданої компетентності. Саме такими ресурсами, які стимулюватимуть інтерес до навчання, розвиватимуть "цифрові навички",  і є ресурси для створення інтерактивних книг.

Отже, на вебінарі ви дізнаєтесь про наступні ресурси та вас чекає багато практики:

WriteReader -  дуже цікава платформа для створення мультимедійних книг учителем і його учнями. Привабливість цього конструктора полягає у співпраці між учнями і викладачами. Учні можуть створювати мультимедійні книги, в яких вчителі при необхідності вносять виправлення, супроводжують учнівський проект.

StoryJumper  - конструктор, де учні зможуть писати й ілюструвати свої розповіді, завдяки набору зрозумілих вбудованих інструментів. Ви можете використовувати наявні фотографії і графічний арт з бази даних StoryJumper або завантажувати власні знімки в якості фону для сцени або впровадження в саму історію для більшої її індивідуалізації.

MyStorybook - це досить добротний онлайн інструмент для створення невеликих онлайн книг. Додаються порожні сторінки, на яких можна друкувати, малювати і розміщувати зображення. Ваші сторінки збірки оповідань можуть також включати фотографії, які ви завантажуєте.

Компетентності, які формуватимуться в процесі вебінару та виконання завдань.

1. Інформаційна компетентність, яка передбачає володіння інформаційними технологіями, уміння опрацьовувати різні види інформації.

2. Комунікативна компетентність - це вміння вступати в комунікацію (спілкування), бути зрозумілим, спілкування без обмежень.

3. Продуктивна компетентність - це вміння працювати, отримувати результат, ухвалювати рішення та відповідати за них.

4. Предметна компетентність, до змісту якої входить володіння певними засобами навчання у сфері навчального процесу (спеціальність). Це сукупність умінь і навичок, необхідних для стимулювання активності як окремих учнів, так і колективу в цілому.

Обсяг годин підвищення кваліфікації: 4 години (0,15 кредиту ЄКТС), включаючи практичну роботу.

Вебінар буде корисним:

учителям-предметникам,
класним керівникам,
вчителям початкових класів,
керівникам методичних об’єднань.

Сертифікат:

Після опрацювання відвіданого вебінару або перегляду запису,  учасники отримують сертифікат, згідно діяльності суб'єкта підвищення кваліфікації, яким являється ведуча вебінару ФОП Кодола Валентина Іванівна .

  • Код  надання адміністративних послуг  421818418573 

  • Дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань:31.08.2021, 2010350000000038415

  • Код КВЕД: 85.59 Інші види освіти, н. в. і. у. (основний)

  •                             

Вебінар  відбувся 15 жовтня о 16.00. Можна отримати  запис вебінару,  презентацію та сертифікат після виконання завдань в одному з ресурсів, розглянутих на вебінарі.  Вартість: 150 грн.

  • Після реєстрації та проплати,  Ви отримаєте розсилкою на електронні скриньки запис вебінару та інші матеріали, які були використані на вебінарі. Щоб пройти реєстрацію та отримати інформацію щодо оплати, перейдіть за посиланням:
Категорія: Вебінари - 2021-2022 | Додав: uthitel
Переглядів: 925 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar