Вебінар "НУШ. Генератори візуальних засобів навчання: презентацій, ІРА, аналітичних рубрик тощо та стратегії їх застосування"
24.10.2022, 01:21

Мотивація вебінару
Якісні зміни, що спостерігаються у розвитку освіти і сприйнятті навколишнього середовища учнів, зумовлені розвитком інформаційних технологій, сприйняттям Інтернету як невід’ємної складової нашого життя, нововведеннями у галузі створення засобів передачі інформації, в основі яких механізми зорового сприйняття інформації і візуально-образного мислення. Нині ми маємо справу з поколінням, що народилося у цифровому світі, світі, який був колись описаний у фантастичних романах.  Учні практично не читають друкованих газет та журналів; не уявляють життя без інтернету і народилися вже зі сторінками у соцмережах, про це подбали «дбайливі» матусі; не заблукають, тому що є навігатор; не будуть необізнаними, бо запитають у Siri чи Google; на свої запитання шукають відповіді не у книжках чи вчителя, а Google; потрібну адресу шукають по
навігатору; покупки здійснюють в Інтернеті тощо. Але основна риса, яка значуща для навчання, вони одночасно можуть здійснювати декілька дій (розмовляти по мобільному телефону, виконувати уроки, писати есе, слухати музику), тому швидкість сприйняття інформації значно зростає. Як наслідок, коли на уроці мало інформації, і подається вона тільки через слово вчителя, вони починають нудитись, знижується мотивація до навчання. Тому візуальне представлення навчальної інформації стає нагальною потребою.

Короткий зміст вебінару

На вебінарах Школи ІКТ вже неодноразово йшла мова про ресурси для візуалізації в освітньому процесі. Проте, таких ресурсів дуже багато, а ще: одноманітні ресурси стають учням не цікаві.

Тому настав час представити ще серію ресурсів для візуалізації, які застосовують наші європейські колеги.

1. Це досить неординарний ресурс Emaze, який дасть можливість створити або згенерувати інтерактивні презентації.  

2. Зокрема, мова також піде про онлайн генератори візуальних засобів навчання, які тільки полегшать вчителям підготовку до уроку, зроблять його інтерактивним, сприятимуть розвитку креативного мислення, аналізу власних навичок, тобто, самооцінці.

3. Знайомство учасників вебінару із графічним органайзером, який передбачає  візуальні елементи, дасть можливість навчити учнів краще зрозуміти великі обсяги інформації та складні ідеї. Зокрема органайзер підходить для генерації шаблонів концептуальних карт, стратегій KWHL, KWL , п'ять W,  «воронка ідей», діаграм Венна, кластерів, часових шкал тощо.

4.На вебінарі буде представлено ресурс-генератор аналітичних рубрик.   

Все це є важливим фактором навчання в Новій українській школі.

План вебінару:

  1. Знайомство з візуальними можливостями ресурсу Emaze, зокрема зі створенням інтерактивних презентацій.
  2. Знайомство з ресурсом для швидкої генерації аналітичних рубрик різного змісту, які можуть роздруковуватись або за допомогою ресурсу Teacher made перетворюватись в ІРА.
  3.  Teacher made  буде представлено на вебінарі й усі учасники отримають бонус: запис відео інструкції, як користуватись цим ресурсом для перетворення звичайних аркушів в інтерактивні.
  4. Знайомство з графічним органайзером для генерації шаблонів концептуальних карт, стратегій KWHL, KWL , п'ять W,  «воронка ідей», діаграм Венна, кластерів, часових шкал тощо. Звісно, що опис та практичне застосування стратегій звучатиме на вебінарі. Тому учасники збагатять не тільки свої «цифрові знання», а й методики наших європейських колег.
  5. Повторимо опрацьований ресурс Gitmind, який дає додаткові можливості в застосуванні вищезгаданих стратегій.
  6. Практична робота.

Компетентності, які формуватимуться в процесі вебінару та виконання завдань.

1. Інформаційна компетентність, яка передбачає володіння інформаційними технологіями, уміння опрацьовувати різні види інформації.

2. Комунікативна компетентність - це вміння вступати в комунікацію (спілкування), бути зрозумілим, спілкування без обмежень.

3. Продуктивна компетентність - це вміння працювати, отримувати результат, ухвалювати рішення та відповідати за них.

4. Предметна компетентність, до змісту якої входить володіння певними засобами навчання у сфері навчального процесу (спеціальність). Це сукупність умінь і навичок, необхідних для стимулювання активності як окремих учнів, так і колективу в цілому.

Обсяг годин підвищення кваліфікації: 4 години (0,15 кредиту ЄКТС), включаючи практичну роботу.
Вебінар буде корисним:

учителям-предметникам,
класним керівникам,
вчителям початкових класів,
керівникам методичних об’єднань.

Сертифікат:

Після опрацювання відвіданого вебінару або перегляду запису,  учасники отримують сертифікат, згідно діяльності суб'єкта підвищення кваліфікації, яким являється ведуча вебінару ФОП Кодола Валентина Іванівна .

    Код  надання адміністративних послуг  421818418573

    Дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань:31.08.2021, 2010350000000038415

    Код КВЕД: 85.59 Інші види освіти, н. в. і. у. (основний)                            

Вебінар  відбувся  5 листопада 2022. Після вебінару доступний  запис вебінару та додаткові матеріали.  Вартість: 150 грн.

Категорія: Вебінари - 2021-2022 | Додав: uthitel
Переглядів: 191 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar