Вебінар "Потенціал штучного інтелекту в освіті або Пишемо, малюємо, створюємо вікторини, презентації, відео із ресурсами ШІ для уроків."
06.04.2023, 22:16

Концепція вебінару

Штучний інтелект (ШІ) - це галузь науки, яка займається створенням комп'ютерних систем, здатних виконувати завдання, які зазвичай потребують людського інтелекту. Ці системи здатні навчатися, розуміти мову, розпізнавати образи, приймати рішення та вирішувати проблеми.

Основні характеристики штучного інтелекту включають

1. Машинне навчання - системи штучного інтелекту можуть навчатися на основі великої кількості даних, що дозволяє їм зробити більш точні прогнози та приймати кращі рішення.
  2. Обробка природної мови - системи штучного інтелекту можуть аналізувати та розуміти людську мову, що дозволяє їм взаємодіяти з людьми за допомогою мовлення.
  3. Розпізнавання образів - системи штучного інтелекту можуть аналізувати зображення та визначати різноманітні об'єкти та ознаки на них.
  4. Прийняття рішень - системи штучного інтелекту можуть приймати рішення, засновані на аналізі даних та обчисленнях.
  5. Автоматичне планування та розподіл ресурсів - системи штучного інтелекту можуть створювати плани та розподіляти ресурси відповідно до вимог.
  6. Автоматизація процесів - системи штучного інтелекту можуть автоматизувати рутинні процеси, що дозволяє зменшити ризик помилок та збільшити ефективність роботи.
  7. Взаємодія з даними в реальному часі - системи штучного інтелекту можуть обробляти та аналізувати.

Штучний інтелект є широко використовуваною технологією, яка забезпечує безліч можливостей у багатьох галузях, включаючи освіту, медицину, транспорт, промисловість та бізнес.

ШІ розвивається швидко і має все більше застосувань у різних галузях, таких як медицина, банківська справа, автоперевезення, розваги та інші. Наприклад, ШІ використовується в медицині для аналізу даних пацієнтів та розробки індивідуальних лікувальних планів, а в автоперевезеннях для створення безпечних транспортних засобів.

Штучний інтелект (ШІ) в освіті може бути корисним інструментом для поліпшення процесу навчання та сприяти розвитку учнів. Саме про і йтиме мова на вебінарі:

Короткий зміст вебінару

Вступ. Загальна характеристика ШІ для освіти: європейські практики та шкода від штучного інтелекту.

Одним зі способів використання ШІ в освіті є створення інтерактивних навчальних програм, які забезпечують індивідуалізоване навчання. Такі програми можуть аналізувати даний рівень знань студента та давати завдання відповідно до його потреб. Це дозволяє студентам навчатися в своєму власному темпі, що є важливим для розвитку особистості.

Інший спосіб використання ШІ в освіті полягає у створенні систем, які можуть оцінювати роботу студентів, надавати зворотний зв'язок та рекомендації щодо поліпшення. Такі системи можуть відслідковувати, які теми студенти знають краще та на яких їм потрібно ще працювати.

Шкода від штучного інтелекту може бути різною і залежить від того, як саме використовується цей інструмент.

Деякі з можливих ризиків та негативних наслідків штучного інтелекту включають:

Втрата робочих місць: Штучний інтелект може замінити людей в деяких професіях, що може призвести до зменшення кількості робочих місць та соціальної напруги.

Автономна зброя: Розробка автономної зброї на базі штучного інтелекту може призвести до збільшення кількості військових конфліктів та загрози для міжнародної безпеки.

Проблеми з безпекою: Недостатня захищеність систем штучного інтелекту може призвести до злому та зловживання з боку злочинців або країн-конкурентів.

Дискримінація: Штучний інтелект може повторювати та посилювати соціальну дискримінацію, якщо він буде тренований на даних, які містять предиктори, що відображають існуючі нерівності.

Психологічний вплив: Використання штучного інтелекту для маніпулювання поведінкою користувачів може призвести до проблем з психічним здоров'ям та особистісним розвитком.

2.Теоретично-методична  частина

• ШІ в уже знайомому ресурсі Сanva;
  • ШІ в Microsoft Teams: як «витягнути» текст з відео?
  • Chat GPT – правильно формуємо запит та освітні можливості ресурсу;Знайомство із різними видами завдань, які можна  створити в Chat GPT
  • Ресурси ШІ для створення малюнків:

Знайомство з декількома ресурсами для створення малюнків, як за словесним запитом, так і обробкою готових зображень і з можливостями та видами застосування на уроках.

• Як автоматично перетворити будь-який текст або будь-який веб-сайт на вікторину в одному з ресурсів ШІ?
  • Як на одній з платформ для створення відео з допомогою ШІ  найпростіше створити навчальне відео.

3.Практичні завдання в ресурсах ШІ.

4. Секрети та лайфхаки у роботі з ресурсами ШІ

Важливо зазначити, що технологія ШІ ніколи не замінить людину-викладача. Нам потрібно усвідомити, наскільки ШІ може покращити рівень освіти та підтримувати рівновагу між залученням ШІ технологій та людського персоналу до процесу навчання.

Вебінар  відбудеться  14 квітня  2023 р. о 16.00. Після вебінару всім учасникам буде доступний  запис вебінару, відео інструкція, презентація, зразки завдань.

Вартість  вебінару: 200 грн. Реквізити появляються після реєстрації.

Категорія: Вебінари 2023 | Додав: uthitel
Переглядів: 686 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1