Навчальний курс "Візуалізація як ефективний інформаційно-технологічний супровід сучасного уроку"
21.07.2021, 15:34

Останнім часом візуалізація на уроці займає значне місце, враховуючи процеси пам'яті, адже кількість навчального матеріалу зростає, тому доцільно її систематизувати за допомогою візуальних засобів..

Термін «візуалізація» походить від латинського visualis – сприймається візуально, наочний. Візуалізація – це процес представлення даних у вигляді зображення з метою максимальної зручності їх розуміння; надання осяжної форми будь-якому об’єкту, суб’єкту, процесу тощо. Проте таке розуміння візуалізації передбачає мінімальну розумову і пізнавальну активність учнів, а візуальні дидактичні засоби виконують лише ілюстративну функцію.

Під активними засобами візуалізації ми розуміємо не просто ілюстративний матеріал, а систему передачі візуальної інформації, яка адекватно реагує на дії суб’єкта навчального процесу і дозволяє йому здійснювати управління тією інформацією, що транслюється на екрані.

При візуалізації навчального матеріалу слід враховувати, що наочні образи скорочують ланцюг словесних міркувань і можуть синтезувати схематичний образ більшої «ємності», ущільнюючи тим самим інформацію.

Іншим важливим аспектом використання візуальних навчальних матеріалів є визначення оптимального співвідношення наочних образів і словесної, символьної інформації. Поняттєве й візуальне мислення на практиці знаходяться в постійній взаємодії. Вони розкривають різні сторони досліджуваного поняття, процесу або явища. Словесно-логічне мислення дає нам більш точне й узагальнене відображення дійсності, але це відображення абстрактне. У свою чергу, візуальне мислення допомагає організувати образи, робить їх цілісними, узагальненими, повними.

Важливість візуалізації на уроці

• забезпечення інтенсифікації навчання;
  • активізації навчальної та пізнавальної діяльності;
  • формування і розвиток критичного і візуального мислення; зорового сприйняття;
  • образного представлення знань і навчальних дій;
  • передачі знань та розпізнавання образів;
  • підвищення візуальної грамотності та візуальної культури тощо.

Нині існує доволі широкий спектр форм візуалізації навчального матеріалу, зокрема існує безліч онлайн ресурсів. Даний курс передбачає вивчення ресурсів, які представлять різні форми візуалізації:

• створення листівок;
  • створення QR-кодів
  • "хмаринки слів";
  • скрайбінг;
  • зображення;
  • діаграми;
  • схеми;
  • графіки;
  • пазли, тощо...

Курс представлений наступними відео уроками:

1. Word Cloud - створюємо "хмарки слів" на уроках (10 хв)

2. Створюємо красиві листівки у форматі png та gif (15 хв)

3. Створюємо красивий текст у форматі png та gif ( 10 хв)

4. Jigsaw Planet - створюємо пазли до уроків (14 хв)

5. Piktochart - ресурс для оформлення проєктних робіт, створення інфографіки (40 хв)

6. Генератор QR-кодів QRcode monkey (9 хв)

7. Moovly - сервіс для створення анімованих відеопрезентацій із елементами скрайбінгу ( 1 год 22 хв)

Алгоритм роботи з курсом:

1. Реєстрація та оплата курсу.
2. Створення мною для користувачів курсу безкоштовного облікового запису
в Office 365. Отримання доступу до курсу на платформі SharePoint
3. Робота з відео на платформі SharePoint. (необмежений час та можливість завантаження навчальних відео у власний гаджет, що дозволяє роботу офлайн та безкінечне використання навчальних відео)
4. Виконання тестового завдання та демонстрація власної роботи в будь-якому ресурсі курсу.
В цілому за роботу в курсі ви можете отримати 42 бали (тест - 12 балів, ваша власна робота в ресурсі - 30 балів). Для успішного завершення та отримання сертифікату достатньо набрати 70% від загальної кількості балів (або 29 балів). Виконати тести можна на платформі
Microsoft Forms , а оцінки переглянути можна в журналі на платформі Excel.
5. Отримання сертифікату про проходження курсу з вказаними, відповідно до курсу, годинами.
6. Дотримання академічної доброчесності: матеріали курсу назначені вам і тільки вам.

7. Бажано залишити коментар до курсу в кінці його проходження.

Напрями курсу: ІКТ, Робота закладу освіти, Практичні прийоми
Набуті компетентності після проходження курсу: інформаційно-комунікативна, громадянські та соціальні, управлінська
Ресурс буде корисним:
  • для вчителів-предметників
  • для вчителів початкових класів
  • для класних керівників
  • для вихователів дошкільних установ
Ціна курсу: 200 грн. Після проходження курсу та виконання тестів можна отримати Сертифікат із зазначеними годинами (15 годин/або 0.5 в кредитах ЄКТС)
Щоб пройти реєстрацію та отримати інформацію щодо оплати, перейдіть за посиланням:
Категорія: Навчальний курс "Візуалізація як ефективний інформаційно-технологічний супровід сучасного уроку... | Додав: uthitel
Переглядів: 324 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1