Навчальний курс "Засоби для створення навчального відео, онлайн уроків"
03.10.2020, 23:56

Змішане, дистанційне та й «живе навчання» потребує запису онлай уроків. Рекомендації до структури онлайн уроків можна знайти в Інтернеті. Але ці рекомендації не варті нічого, якщо вчитель не володіє ресурсами чи програми для запису відео.  Пропоную ряд навчальних відео  курсу "Засоби для створення навчального відео, онлайн уроків", які допоможуть вчителю створювати навчальні відео та онлайн уроки. 

Нижче подано опис ресурсів та скріншоти власне навчальних відео, яких у курсі - вісім. Якщо ви не маєте облікового запису в Office 365, вкажіть це при реєстрації. Обліковий запис буде створено безкоштовно.

 

Розрізняють три типи навчального відео:

  • Скрінкасти – запис з екрана комп’ютера і закадровим голосом, який коментує те, що відбувається в відео. Це оптимальний варіант, коли потрібно навчити глядачів користуватися комп’ютерною програмою, Інтернет-інструментом тощо.
  • Відеосупровід – відео, на якому людина сидить перед камерою і читає текст. Такий формат відео зазвичай використовують в якості доповнення до презентації PowerPoint, коли потрібно прокоментувати слайди.
  • Відеоурок – короткий навчальний ролик. За форматом схожий на ТВ-передачу.. Відеоуроки відрізняються багатим відеорядом та ретельно продуманим сценарієм.

Які ж сасоби можна використати для цих завдань? Та ще й такі, що не потребують додаткового обладнання: мікрофона чи веб-камери….

 

Створення відео з Microsoft Stream

Microsoft Stream - це корпоративна служба обміну відео, яка дозволяє співробітникам вашої організації викладати і переглядати відеофайли, а також безпечно ділитися ними з іншими користувачами. Ви можете поділитися записами занять, зборів, презентацій, навчальних семінарів та іншими відеофайлами, які будуть корисні для спільної роботи вашої команди.

Крім того, в Microsoft Stream можна легко поділитися коментарями до відео, відзначити тайм-код в коментарях і описах, щоб послатися на певні моменти в відеофайл і обговорити їх з колегами. Microsoft Stream допоможе організувати ваш контент в каналах і групах, щоб його було простіше знайти. Microsoft Stream добре працює з іншими додатками Office 365, такими як Teams, SharePoint, OneNote і Yammer, що відкриває ще більше можливостей для пошуку більш релевантного контенту. А також відеоурок можна доповнити тестами, які виконуються у Forms, що відразу зробить ваш урок інтерактивним.

Створення відео з Flipgrid

Якщо ви шукаєте нові способи віддаленого спілкування з класом, хочете підігрівати в учнях цікавість і в той же час забезпечувати зворотний зв'язок з ними, то даний сервіс приверне вашу увагу. Flipgrid - це проста у використанні платформа для відеореклами, яка дозволяє учням і викладачам записувати відео відповіді від 15 секунд  до 10 хвилин.

Ваші учні можуть записувати відео на своїх комп'ютерах або мобільних пристроях, зайшовши до класної кімнати, яку створює вчитель у застосунку, можуть записати своє коротке відео. Те ж саме може зробити й учитель. Адже 10 хвилин вистачить для того, щоб розкрити тему, що є оптимальним часом для утримання уваги учнів.

Які освітні можливості Flipgrid?

Іноземна мова.

Ми вивчаємо якусь тему. У класі далеко не всі учні можуть висловитися, щоб закріпити отримані навички. Хоча для цього предмета це надзвичайно важливо. Вдома  учні можуть записати відеоповідомлення з досліджуваної теми.

 

Практичне використання отриманих знань.

Учні знайдуть масу прикладів у своєму житті, щоб проілюструвати наочно дію наукових законів, зняти невелике відео. Явища природи, використання математичних законів при будівництві будівель, фізичних законів при роботі механізмів і так далі.

Живий Журнал.

Учні можуть висловити свою думку про прочитану книгу, про того чи іншого літературного героя або історичну особистість. Коли ми збираємо це в одній темі, то можемо отримати різноманітність думок і рішень.

Літній огляд книг і фільмів.

Учні можуть опублікувати огляд прочитаних книг за завданням вчителя або тих, якими самі зацікавилися. Запис коротких відеоповідомлень допоможе учням лаконічно формулювати резюме. Огляд книг може зацікавити інших учнів. Перегляд кінофільмів може бути теж не хаотичним, а з короткою відеопублікацією своїх вражень.

Створення мініпроектів.

По  одній темі можна зібрати велику палітру коротких відео. Учні можуть порівняти проєкти, повчитися один у одного.

Бліцрепортажі.

За завданням вчителя учні працюють над одним і тим же завданням і публікують свої відеоповідомлення.

Дистанційне навчання. Ви можете призначати всьому класу або окремим учням Відеозустрічі з вивчення пропущених тем.

 

Уроки Camtasia Studio для початківців

Camtasia Studio призначена для захоплення та запису з екрану комп'ютерів і ноутбуків. Переваги перед іншими аналогами полягає в чіткій фіксації всього, що відбувається на моніторі  з веб-камери, включаючи звуки. Містить велику кількість візуальних спецефектів. Є можливість редагувати проєкт: додавати, вирізати, склеювати частини і зберігати результат в найбільш поширених форматах. Інтерфейс являє вікно попереднього перегляду, тимчасову шкалу, вікно завантажених файлів, вкладки для роботи з бібліотеками, виносками, масштабуванням, аудіо, ефектами, переходами, записом з камери, аудіозаписом. Файли завантажуються через імпорт або перетягуються безпосередньо в програму. Далі розміщуються на доріжці для подальшого монтажу. В процесі додаються всі необхідні елементи (назви, іконки, картинки, звуки і т.д.), для кожного з яких є окрема доріжка. Інструменти для редагування (розрізати, видалити і т.д.) розташовані над треками.

Готовий ролик можна редагувати, налаштовувати додаткові елементи, вибравши з бібліотеки. Красиво оформити можна за допомогою титрів, які додають перед основною доріжкою. Довжину і зміст тексту можна змінювати і оформляти за смаком. Між частинами відео і заставкою можна вставити переходи або пограти з наближенням і віддаленням. Звукову доріжку теж редагують, додаючи або збавляючи звук в потрібних місцях.

На даних уроках  продемонстровано створення запису з екрану, додавання заставки, титрів, монтування та збереження готового ролика.

Алгоритм роботи з курсом:

1. Реєстрація та оплата курсу.
2. Створення мною для користувачів курсу безкоштовного облікового запису
в Office 365. Отримання доступу до курсу на платформі SharePoint
3. Робота з відео на платформі SharePoint. (необмежений час та можливість завантаження навчальних відео у власний гаджет, що дозволяє роботу офлайн та безкінечне використання навчальних відео)
4. Виконання тестового завдання та демонстрація власної роботи в будь-якому ресурсі курсу.
В цілому за роботу в курсі ви можете отримати 42 бали (тест - 12 балів, ваша власна робота в ресурсі - 30 балів). Для успішного завершення та отримання сертифікату достатньо набрати 70% від загальної кількості балів (або 29 балів). Виконати тести можна на платформі
Microsoft Forms , а оцінки переглянути можна в журналі на платформі Excel.
5. Отримання сертифікату про проходження курсу з вказаними, відповідно до курсу, годинами.
6. Дотримання академічної доброчесності: матеріали курсу назначені вам і тільки вам.

7. Бажано залишити коментар до курсу в кінці його проходження.

Напрями курсу: ІКТ, Робота закладу освіти, Практичні прийоми
Набуті компетентності після проходження курсу: інформаційно-комунікативна, громадянські та соціальні, управлінська
 
Ресурс буде корисним:
  • для вчителів-предметників
  • для вчителів початкових класів
  • для класних керівників
    Ціна курсу: 200 грн. Після проходження курсу та виконання тестів можна отримати Сертифікат із зазначеними годинами (15 годин/або 0.5 в кредитах ЄКТС)
    Щоб пройти реєстрацію та отримати інформацію щодо оплати, перейдіть за посиланням:

 

Категорія: Навчальний курс "Засоби для створення онлайн уроків" | Додав: uthitel
Переглядів: 3078 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar