Навчальний курс "Ресурси для швидкого зворотного зв’язку (фідбеку) в різних видах навчання"
13.07.2021, 01:04

Зворотний зв’язок — фідбек — (feedback) в  процесі оцінювання завжди сприймали як обов’язкову складову уроку.  Однак теперішня парадигма освітнього процесу стверджує, що із учнями важливо спілкуватись і якомога частіше отримувати від них зворотній зв’язок.

Існує безліч прийомів зворотного зв’язку в традиційному навчанні. Але сучасний освітній процес, який формує цифрову компетентність, ставить нові вимоги перед вчителем. Це стосується використання онлайн ресурсів. Особливо онлайн ресурси такого типу актуальні в умовах дистанційного та змішаного навчання.

Помилково ставити рефлексію на кінець уроку – її можна проводити впродовж. Це стимулює увагу учнів, адже потрібно бути "тут і сьогодні", щоб взяти участь в цікавому обговоренні, питання до якого вчитель сформує в якомусь онлайн ре Сьогодні провела рефлексію зразу після мотивування, далі – після роботи в групах, третій варіант – після проведення практичної роботи, а четвертий – на загал про вивчення теми. Коли діти не готові, вони відтворюють інформацію за всіма чинниками, які мене цікавлять, – емоційним, знаннєвим, практичним.

Тому даний курс має на меті дати вчителю інструмент для зворотного зв’язку (фідбеку).

Саме з цією метою і сформовано підбірку навчальних відео про ресурси для швидкого зворотного зв’язку  (фідбеку) в різних видах навчання (очне, змішане, дистанційне) . Всі ресурси безкоштовні та не передбачають додаткової реєстрації учнів.

Алгоритм роботи з курсом:

1. Реєстрація та оплата курсу.
2. Створення мною для користувачів курсу безкоштовного облікового запису
в Office 365. Отримання доступу до курсу на платформі SharePoint
3. Робота з відео на платформі SharePoint. (необмежений час та можливість завантаження навчальних відео у власний гаджет, що дозволяє роботу офлайн та безкінечне використання навчальних відео)
4. Виконання тестового завдання та демонстрація власної роботи в будь-якому ресурсі курсу.
В цілому за роботу в курсі ви можете отримати 42 бали (тест - 12 балів, ваша власна робота в ресурсі - 30 балів). Для успішного завершення та отримання сертифікату достатньо набрати 70% від загальної кількості балів (або 29 балів). Виконати тести можна на платформі
Microsoft Forms , а оцінки переглянути можна в журналі на платформі Excel.
5. Отримання сертифікату про проходження курсу з вказаними, відповідно до курсу, годинами.
6. Дотримання академічної доброчесності: матеріали курсу назначені вам і тільки вам.

7. Бажано залишити коментар до курсу в кінці його проходження.

По завершенню курсу ви дізнаєтеся:

  • Що таке фідбек (зворотній зв'язок )  та як його впроваджувати.
  • Про онлайн інструменти зворотнього зв'язку
Напрями курсу: ІКТ, Робота закладу освіти, Практичні прийоми
Набуті компетентності після проходження курсу: інформаційно-комунікативна, громадянські та соціальні, управлінська
Ресурс буде корисним:
  • для вчителів-предметників
  • для вчителів початкових класів
  • для класних керівників
  • для управлінців
Анонс курсу
Курс представлений наступними відео уроками:
 
1.Що таке фідбек та методичні поради до застосування
2. Flinga - застосунок для спільної роботи та швидкого зворотного зв’язку (фідбеку) на уроці.
Flinga - це веб-інструмент, який дозволяє легко створювати онлайн-середовища для спільної роботи. На вибір надаються дві середовища:
Середовище мозкового штурму (Flinga Wall)
Спільна дошка (Flinga Whiteboard).
Вчитель, який пропонує онлайн-середовище спільної роботи, має безкоштовно зареєструватися в Flinga, а потім може безпосередньо створити необхідне середовище спільної роботи. Учні можуть заходити в створену вчителем середовище без реєстрації. Для спільного використання надається пряме посилання, код для введення і QR-код.
 
3. Slido - інструмент швидкої взаємодії з класом.
Slido - це інструмент взаємодії з класом для проведення уроків, лекцій, семінарів та інших заходів. Він пропонує учасникам відповідати на запитання вчителя, безпосередньо  в ході розповіді, коли вчитель хоче вияснити, що  не зрозуміло,  самим задавати питання, писати коментарі, голосувати. Після створення облікового запису вчитель отримуєте доступ до панелі інструментів. Для учнів реєстрація відсутня
 
4. Testmoz - інструмент швидкого зв'язку та діагностики знань учнів.
Вчитель може легко та швидко створити тести та опитування для свого класу. Після поширення в Інтернеті,  результати отримуються негайно. Просто надішліть URL-адресу своїм студентам або опублікуйте на своєму веб-сайті, і все готово.
 
5. Acquainted безкоштовний інструмент для опитування з коментарями вчителя
Acquainted - безкоштовний інструмент для проведення онлайн-опитувань. На відміну від інших онлайн-опитувань, Acquainted має свої особливості. Вчитель, складаючи опитування, може зразу коментувати правильні та неправильні відповіді. Сервіс формує посилання на створене  опитування, яке поширюється учням. Сервіс безкоштовний, реєстрація учнів відсутня.
 
6. Wooclap - інтерактивний зворотний зв'язок в реальному часі.
Wooclap дозволяє проводити різноманітні опитування для оцінки рівня розуміння вашими учнями або студентами навчального матеріалу в режимі реального часу. Цей інструмент дає можливість присутнім задавати і відповідати на питання через свої смартфони, планшети або ноутбуки. Серед аналогічних сервісів його відрізняє різноманітність і гнучкість. Сервіс має російськомовну версію. Варіанти тестів або опитувань досить різноманітні. Ресурс також безкоштовний, але має деякі обмеження: ви в одній темі може створити 3 запитання. Проте,  кількість тем необмежена. Якщо за вашим реферальним посиланням зареєструється 5 колег, ви автоматично стаєте преміум-користувачем. 
 
Ціна курсу: 200 грн. Після проходження курсу та виконання тестів можна отримати Сертифікат із зазначеними годинами (15 годин/або 0.5 в кредитах ЄКТС)
Щоб пройти реєстрацію та отримати інформацію щодо оплати, перейдіть за посиланням:
Категорія: Навчальний курс "Ресурси для швидкого зворотнього зв’язку (фідбеку) в різних видах навчання&qu... | Додав: uthitel
Переглядів: 663 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
avatar